Офіційна робота в Польщі

 1. Головна
 2.   Новини
 3.   Законодавство
 4.   Офіційна робота в Польщі
0

Офіційна робота в ПольщіМільйони українців в пошуках кращого майбутнього обирають роботу за кордоном. В списку найпопулярніших країн для трудової міграції Польща займає друге місце, одразу після Росії.
При цьому велика частина українців працевлаштовується неофіційно. З однієї сторони, наші люди звикли не довіряти компаніям, які надають послуги за кордоном, а особливо в питанні працевлаштування. З іншої – українці з недовірою відносяться до податкової системи, тож намагаються уникнути сплати податків, працевлаштовуючись неофіційно.

Проте таке рішення є дуже необдуманим. В короткочасній перспективі нелегальна робота справді виключає витрати на покриття податків. Однак людина, яка працює неофіційно, в довгостроковій перспективі втрачає набагато більше.

10 недоліків неофіційного працевлаштування в Польщі

 1. Закон не в змозі захистити права працівника.
 2. Нестабільність виплати заробітної плати.
 3. Недобросовісні роботодавці часто змінюють суму окладу за власним бажанням, при цьому не інформуючи працівника.
 4. Можливість невиплати заробітної плати.
 5. Порушення умов праці (особливо вимог щодо безпеки та гігієни праці).
 6. Понаднормова робота (закон чітко регулює допустиму кількість робочих годин на тиждень).
 7. Погане ставлення до працівника (при неофіційному працевлаштуванні людина втрачає всі права, які надає їй міжнародне законодавство).
 8. Непостійність роботи (це особливо часто зустрічається у сфері будівництва).
 9. Відсутність відпусток, лікарняних, а також виплат по лікарняному листу.
 10. За виконання роботи з порушенням законодавчих норм передбачена адміністративна відповідальність. Іноземця ж депортують з країни з забороною в’їзду до Польщі на протязі 2 років.

Офіційне працевлаштування в Польщі: що це і як воно відбувається?

Офіційне працевлаштування передбачає легальне оформлення працівника. Це відбувається шляхом підписання трудового договору, який забезпечує повний соціальний, правовий та фінансовий захист людини.

Що я отримаю у випадку офіційного працевлаштування?

 1. Документально описані умови праці та проживання. Крім рівня заробітної плати, в документі вказують робочий графік, а також умови надання відпусток та лікарняних.
 2. Права європейського працівника. Наймаючи вас на роботу, роботодавець зобов’язується платити за вас податки, надавати лікарняний, компенсацію (у випадку отримання виробничої травми) та ін.
 3. Можливість отримання Карти тимчасового побиту після трьох місяців роботи. В досягненні позитивного результату також може допомогти польський роботодавець.
 4. Робота у престижній компанії. Нелегальний найм працівників жорстко карається законами Польщі і передбачає адміністративну відповідальність. Також на роботодавця накладається штраф. Тому неофіційним наймом на роботу займаються лише невеликі підприємства. Тож обираючи легальне працевлаштування, ви відсіюєте пропозиції від сумнівних компаній.

Законодавчі норми, які регулюють трудове право в Польщі

 1. Закон «Про іноземців».
 2. Закон «Про працевлаштування та протидію безробіттю».
 3. Постанови, регламенти та директиви ЄС.

Що потрібно, аби офіційно працевлаштуватись в Республіці Польща?

 1. Запрошення від роботодавця.
 2. Робоча віза категорії «D».
 3. Підписаний трудовий договір.

Співпрацюючи з нашою компанією, ви максимально спрощуєте процес пошуку та офіційного оформлення на роботу. Спеціалісти Winsup допоможуть вам знайти та отримати бажану вакансію. Також ми забезпечуємо підписання трудового договору з роботодавцем до вашого виїзду з України. Крім того, ми консультуємо щодо відкриття візи та підготовки необхідних документів.

Схожі записи

Розсилка

Хочете більше актуальних вакансій та інформації щодо співпраці? Тоді залиште свій email і отримайте максимум корисної інформації вже зараз!