Українці і поляки, хто заробляє більше?

прапори України та Німеччини
«Скільки я зможу заробити?» – це, напевне, перше і цілком доцільне питання, яке виникало у кожного, хто бодай раз розмірковував над можливістю працювати за кордоном.
Звичайно, ні для кого не секрет, що рівень зарплат за кордоном вищий, але ж справа тут не тільки у самій сумі. У кожної людини є цілком нормальне бажання – щоб її праця була оцінена на рівні. Якщо я виконую таку ж роботу як і поляк, то і оплата має бути відповідною.

Ну що ж, часи, коли працівникам з України платили менше, відійшли у минуле і на це є ціла низка причин.
З юридичної точки зору, на сьогодні, роботодавець може найняти на роботу іноземного працівника тільки запропонувавши йому таку ж зарплату, яку він пропонує полякам, що перебувають на аналогічній посаді. Причина, насправді, дуже проста – пріоритетним в Польщі є працевлаштування своїх громадян, тому роботодавець зобов'язаний довести, що він намагався залучити до пропонованої роботи поляків, але це виявилось неможливим.

То чому ж фірми охочіше беруть на роботу іноземців, ніж місцевих жителів, адже платити доведеться однаково?
Дозвольте пояснити:
Звичайно, є проблема польського ринку праці, але є ще один немало вагомий фактор.
Прихильність польських роботодавців, в першу чергу, була і є пов'язана зовсім не з дешевизною робочої сили, як прийнято вважати, а з мотивацією та ефективністю роботи.
Адже цінність працівника полягає не лише у його досвіді та кваліфікації, а й у ставленні до роботи та бажанні працювати. Українці їдуть за кордон на роботу з єдиною метою – заробити, і працюють вони відповідно.
Доволі часто взагалі може скластися враження, що українці заробляють більше від поляків, щоправда, справедливо буде сказати, що це тому, що вони охоче беруть понаднормові години.
Звичайно є і такі, хто вважають, що робота за кордоном, як кажуть в народі, «не бий лежачого», якщо ви один з них – відмовтеся від цієї думки уже зараз. Працювати потрібно так само тяжко, як і будь-де інде, єдина різниця в рівні оплати.
Враховуючи вищесказане скажіть: Якби роботодавцем були Ви, кого б Ви взяли на роботу?

Коли ж українці заробляють менше?

Ставка на перший місяць роботи зазвичай дещо нижча (на 1 злотий в годину), це так званий випробовувальний термін, а потрібен він для того, аби працівник адаптувався і показав, що справляється зі своїми прямими обов'язками.
У окремих випадках, мова являється одним з критеріїв оцінки кваліфікації працівника і тоді оплата теж може бути дещо нижча. Однак цього не слід боятися, мовний бар'єр є майже не відчутним і часто люди уже за місяць- два доволі прийнятно спілкуються на польській.

Ну і наостанок хотілось би поговорити про витрати.
Житло, харчування, транспорт – як з усім цим бути, адже все це немалі кошти. На сьогодні, витрати українців досить невеликі. Більшість витрачають до 500 злотих, а решту заощаджують. Це стало можливим завдяки тому, що роботодавці пропонують та оплачують житло, транспортні витрати, а в окремих випадках і харчування, а це, у свою чергу, значно знижує витрати на проживання.

П.С. Багато українців стало жертвами шахрайства і втратили довіру до Польщі як напряму трудової міграції. Наша команда щиро сподівається, що ця інформаціє буде корисною і допоможе Вам у Ваших пошуках.
Winsup EU
winsup.eu
Winsup PL
winsup.pl
Адреса: Львів, вул. Пекарська 7,
2 поверх, офіс 114
Пн - Пт, 10:00 - 19:00
Phone icon
Phone icon
Copyright © 2017 WinsUp - Всі права застережено.
ТОВ РК "Ост-Вест"
Close
Напишіть нам
Viber
Messenger
Call Close
Leave your phone and we will contact you!
Or you can call us yourself:
+38 067 670 5756