Робота в Польщі. Як не бути обманутим?

обман, схрещені пальці за спиною
Надаючи послуги по працевлаштуванню, наша команда час від часу стикається зі скептицизмом і недовірою людей. На жаль, причиною цьому є гіркий досвід. Історії обману, шахрайства, недобросовісних роботодавців не залишають нас байдужими, тому ми хочемо поділитися рекомендаціями, які, сподіваємося, допоможуть Вам уникнути таких ситуацій.

Почати варто, напевне, з головного.

Закликаємо Вас – обирайте легальний спосіб працевлаштування!
Попри те, що Польща сприяє цьому, не всі дотримуються правил перебування в Польщі. Зараз немає жодних проблем в офіційному працевлаштуванні, можливостей вистарчає, а оформлення робочого запрошення займає не більше ніж 7 робочих днів. На противагу, працюючи нелегально, Ви ризикуєте отримати депортацію, а у випадку невиплати зарплати чи недотримання домовленостей з боку роботодавця, Ви залишаєтесь абсолютно беззахисними.

Рухаючись далі варто зазначити, що як показує наш особистий досвід, проблеми виникають, в більшості, у людей, які їдуть на роботу самостійно і працевлаштовуються напряму на роботодавця.

Чому ж так відбувається?

Потрібно розуміти, що обираючи самостійне працевлаштування, Ви мусите бути готові взяти на себе відповідальність по вирішенню усіх конфліктних ситуацій, а як показує практика – далеко не всі справляються з цією відповідальністю. Причина – незнання своїх прав українськими заробітчанами. Попадаючи у скрутну ситуацію, люди не знають до кого звернутися по допомогу, а відстоювати свої права самостійно проти цілої компанії не так то і легко, скажемо так: «різні вагові категорії». Тому наступна рекомендація – залучіться підтримкою рекрутингової компанії, якій довіряєте.

З розрахунку вищесказаного, спершу, хотілось би розвіяти деякі стереотипи щодо рекрутингових агентств.

Агентства беруть гроші.

Ми глибоко переконані, що працівник не повинен платити жодних коштів за працевлаштування, це обов'язок роботодавця, хоча, напевне, є добросовісні компанії, які все ж таки беруть якусь оплату за свої послуги. У даному випадку, це може бути незначна сума, яка перекриває витрати на оформлення документів, таким чином компанії фінансово захищають себе, якщо в останній момент, з тих чи інших причин, Ви відмовитесь від роботи.

Агентства утримують значну частину зарплати своїх працівників.

Доволі багато людей, вочевидь, не розуміють, що окрім того що рекрутингові компанії беруть на себе відповідальність за своїх працівників, вони також беруть на себе велику частину обов'язків роботодавця, таких як: забезпечення житлом, одягом, інструментом, виплата та оподаткування зарплати та інше. Саме за рахунок цих послуг компанії отримують свій прибуток. Тому якщо Ваша ставка відповідає середній по Польщі, з розрахунку Вашої професії та кваліфікації, не спішіть зі звинувачуваннями.

Тож яким компаніям можна довіряти?

Насправді, питання довіри є доволі простим. Компанії, яким можна довіряти, мають декілька спільних принципів, які прослідковуються в їхній роботі:

– Офіційне працевлаштування
– Робота побудована таким чином, щоб мінімізувати ризики своїх працівників (вакансії безкоштовні або ціна незначна, інформація максимально доступна та прозора)
– Супровід від початку оформлення і до закінчення контракту

Також, буде не зайвим попросити у компанії декілька номерів телефонів людей, які уже поїхали і повернулись, або тих які працюють зараз. Агентства, яким немає чого приховувати, без проблем сконтактують Вас зі своїми працівниками.

І на останок корисна інформація для тих, хто все-таки вирішив працевлаштуватись самостійно.

Головна інспекція праці відкрила інформаційну лінію для українських трудових мігрантів, де можна отримати всі необхідні відомості про працевлаштування, а також подати скаргу на працедавця. Консультації за номером 22 111 35 29 можна отримати у понеділок, вівторок та середу з 16:00 до 20:00. Інформаційну лінію обслуговуватимуть особи, які добре знають українську мову.

Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy організація яка надає підтримку громадянам України. В даному центрі можна отримати юридичну і психологічну допомогу, інформацію про медичне обслуговування або отримати підтримку перекладача. Центр працює 7 днів в тиждень з 8:00 до 18:00. Зв'язатися з центром можна через безкоштовний номер 987 або 519 047 300 (оплатна згідно з тарифом оператора).

Посольство України в Польщі.
Гаряча лінія: +486-986-088-37 (у випадку реальної загрози життю).
+48 (22) 629 34 46, 622 47 97 – інші важливі питання.

Поліція – 997

Щиро сподіваємося що Вам не знадобиться ця інформація, але знати її нікому не завадить.

П.С. Обирайте легальне працевлаштування і успіхів Вам у Ваших пошуках.
З найкращими побажаннями, команда WinsUp.
Winsup EU
winsup.eu
Winsup PL
winsup.pl
Адреса: Львів, вул. Пекарська 7,
2 поверх, офіс 114
Пн - Пт, 10:00 - 19:00
Phone icon
Phone icon
Copyright © 2017 WinsUp - Всі права застережено.
ТОВ РК "Ост-Вест"
Close
Напишіть нам
Viber
Messenger
Call Close
Leave your phone and we will contact you!
Or you can call us yourself:
+38 067 670 5756