Карта побиту: види, переваги, терміни отримання

 1. Головна
 2.   Новини
 3.   Законодавство
 4.   Карта побиту: види, переваги, терміни отримання
0

Карта побиту: види, переваги, терміни отриманняОтримання тимчасового ВНЖ на підставі офіційного працевлаштування – один з найпопулярніших способів отримання права на легальне перебування в Польщі. В цій статті ви дізнаєтеся, що таке карта постійного та тимчасового побиту, які її переваги та нюанси оформлення. Також хочемо відзначити, що наша компанія надає комплексні послуги із працевлаштування в Польщі, і менеджери з радістю нададуть консультацію щодо отримання Карти Побиту.

Є 2 види Карти Побиту. Кожна має свої особливості, переваги та вимагає певної процедури оформлення.

Карта тимчасового побиту

Термін дії карти тимчасового побиту – до 3-х років. Головною умовою її отримання є наявність документа-підстави. В залежності від цілей поїздки, ним може бути трудовий договір, документи, що підтверджують факт об’єднання сім’ї, або ж підтвердження навчання в університеті.

Карта постійного побиту

Оформлення Карти постійного побиту відбувається виключно при наявності Карти Поляка чи ВНЖ. Ще одна обов’язкова умова – проживання на території Польщі протягом 5 років. Карта постійного побиту видається терміном на 10 років і дає можливість навчатися та працювати в країнах Євросоюзу.

Переваги Карти тимчасового і постійного побиту

 1. На час дії Карти Побиту немає потреби у продовженні терміну дії візи.
 2. Безпроблемний багаторазовий в’їзд та виїзд з Польщі.
 3. Право на виїзд до країн Шенгенського договору на термін до 90 днів (протягом 6 місяців). При цьому не потрібно оформлення будь-яких додаткових документів.
 4. Подання документів для оформлення візи прямо в Польщі, при зверненні до посольства Англії та США.
 5. Відкриття національних віз для близьких родичів.
 6. Придбання нерухомості та транспортних засобів з можливістю оформлення документів на себе.
 7. Право на легальне працевлаштування під час навчання. Студенти, які навчаються на заочній формі, можуть працювати не більш ніж півроку на рік. У випадку стаціонарного навчання працювати можна лише в літній період.
 8. Можливість отримання знижки 37% на залізничні квитки.
 9. Право на ведення власного бізнесу.

Скільки часу займає виготовлення Карти тимчасового і постійного побиту?

Згідно з діючим польським законодавством, видача ВНЖ відбувається не пізніше ніж через 45 днів після подачі документів. Після отримання децизії потрібно ще 7-14  днів на виготовлення пластику.

Враховуючи написане вище, часто виникають питання про терміни подачі документів. Часом помилково вважають, що необхідно робити це за 45 днів до закінчення дії візи — наче саме такі терміни передбачені правилами, й подача документів у такий термін допоможе уникнути порушення законів. Проте це не відповідає дійсності. Починаючи з 1 травня 2014 року, закон Польщі дозволяє подавати документи і в останній день дії візи.

У такому випадку в паспорті ставиться спеціальний штамп, який свідчить про початок розгляду справи щодо надання ВНЖ. Така відмітка дозволяє легально знаходитися в країні.

Схожі записи

 • Jan 1, 1970
  Чому ми проводимо інтерв’ю…

  Можливо ви вже колись спілкувались із нашими рекрутерами та знаєте, що ми завжди намагаємось провести повноцінну розмову із кожним кандидатом,..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  Легальна робота в Німеччині

  19 грудня уряд Німеччини ухвалив основні положення майбутнього імміграційного закону, який нарешті дозволить українцям почати легально працювати в Німеччині. Новий..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  Робота в Польщі. Як…

  Надаючи послуги по працевлаштуванню, наша команда час від часу стикається зі скептицизмом і недовірою людей. На жаль, причиною цьому є..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  Українці і поляки, хто…

  «Скільки я зможу заробити?» – це, напевне, перше і цілком доцільне питання, яке виникало у кожного, хто бодай раз розмірковував..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  По біометрії працювати не…

  З кожним роком все більше українців хочуть працювати в Польщі і цьому є цілий ряд логічних причин. Згідно даних, українців,..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  З чого почати?

  У зв’язку з масовим виїздом наших співвітчизників на роботу закордон, ця тема щоразу стає актуальнішою. Ситуація в країні сприятиме тому, що..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  5 найгірших робочих місць…

  Доволі часто українці відважуються працевлаштовуватись за кордоном тому, що до цього підштовхують обставини. В таких випадках людина сподівається на людяність..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  Офіційна робота в Польщі

  Мільйони українців в пошуках кращого майбутнього обирають роботу за кордоном. В списку найпопулярніших країн для трудової міграції Польща займає друге..

  0 Читати далі
 • Jan 1, 1970
  В яких випадках можуть…

  Депортація – це рішення про виселення іноземця з Польщі, яке приймається воєводою. Ним же визначається термін, за який людина повинна..

  0 Читати далі

Розсилка

Хочете більше актуальних вакансій та інформації щодо співпраці? Тоді залиште свій email і отримайте максимум корисної інформації вже зараз!